Węże ssawne – do czego używamy

W dniu dzisiejszym pragniemy odpowiedzieć w sposób wyczerpujący na pytanie, które często zadają nam konsumenci korzystający z usług świadczonych przez nasz sklep. Niejednokrotnie przeglądając nasze portfolio produktowe natrafiają oni na kategorię zatytułowaną „węże ssawne”, jednakże nie są oni przekonani, czy wyrób taki byłby odpowiedni do ich potrzeb, co z kolei skutkuje ostatecznie zaniechaniem zakupu. Aby klienci wiedzieli, czy tego typu szlauch może im się przydać w zastosowaniach tak prywatnych jak i firmowych, postanowiliśmy poświęcić mu cały nasz dzisiejszy artykuł. Serdecznie zapraszamy do jego lektury!

Jak informują eksperci, którzy w branży działają już od wielu lat, węże ssawne zdefiniować można jako produkty będące wariacją na temat węży strażackich. Służą one przede wszystkim do pobierania z pojemnika i podawania użytkownikowi środka gaśniczego lub jemu podobnego, dzięki czemu możliwe jest ugaszenie pożaru, zneutralizowanie środków potencjalnie niebezpiecznych, jak również ochrona danego terenu przed skażeniem. Przyjęło się, aby wszystkie dostępne obecnie na rynku węże ssawne wyposażone były w specjalistyczne, zunifikowane łączniki, dzięki którym najmniejszego problemu nie będzie stanowiło ich błyskawiczne podłączenie do pompy. Wyroby omawianego typu poza wysoką wydajnością charakteryzują się także doskonałą odpornością na niekorzystne warunki środowiskowe. Dość powiedzieć, iż mogą one być z powodzeniem wykorzystywane w temperaturach wahających się pomiędzy minus trzydziestoma a plus siedemdziesięcioma stopniami Celsjusza – nawet osoba niezaznajomiona z tematyką przyznać musi, iż jest to budząca podziw rozpiętość, do której wiele dostępnych szlauchów nie jest w stanie się nawet zbliżyć.

Produkty takie, ze względu na pracę do jakiej są przeznaczone, muszą także zostać odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniami mechanicznymi. Wszelkiej maści nieszczelności, deformacje czy przetarcia mogą bezpośrednio przełożyć się na zmniejszoną efektywność prowadzonych działań gaśniczych jak również narazić na niebezpieczeństwo tak osoby użytkujące taki wąż jak i te znajdujące się w pobliżu wyrobu. Aby mogły one służyć przez wiele kolejnych lat bez konieczności przeprowadzania działań konserwacyjnych lub też wymiany danego produktu na nowy (co nierozerwalnie wiązałoby się z koniecznością poniesienia niemałych kosztów), obecnie sprzedawane konsumentom przewody ssące są dodatkowo wzmacniane spiralą powstającą na bazie drutu stalowego, która to nie tylko znacznie zwiększa żywotność szlauchu, ale także nie odbija się negatywnie na jego elastyczności. Jak to zwykle bywa w przypadku produktów specjalistycznych tak i w tym przypadku odradzamy poszukiwanie oszczędności na szlauchu ssawnym – jego wysoka jakość będzie gwarancją bezpieczeństwa oraz możliwości przeprowadzenia skutecznej i szybkiej akcji gaśniczej, co naszym zdaniem jest kwestią o wiele ważniejszą od możliwości zaoszczędzenia na nabywanym wyrobie od kilkunastu do maksymalnie kilkuset złotych.